Naše technika

Náš hasičský sbor vlastní dvě cisternové automobilové stříkačky, dopravní automobil DA L1Z Fiat Ducato, čtyři přívěsné stříkačky a jednu historickou stříkačku koňskou. Veškerou vyjmenovanou techniku kromě Fiatu Ducato lze již dnes označit za historickou. Nejstarší koňská stříkačka pochází z konce 19.století a Tatra CAS32 byla vyrobena v roce 1965. I přes velké stáří je vše plně funkční a obě cisternové stříkačky jsou stále nahlášeny ve výjezdu. Nutno podotknout, že udržení takto staré techniky v chodu vyžaduje velké úsilí celého sboru a samozřejmě nemalé finanční prostředky. Fiat Ducato je historicky první nový vůz zakoupený pro potřeby dobrovolných hasičů v Tuklatech.

Dále má sbor k dispozici ještě plovoucí benzínové čerpadlo s motorem Honda a vývodem C 52.